DENEDİĞİM ÜRÜNLER

14 Temmuz 2014 Pazartesi

Haftalardan Tatil !!

Geçtiğimiz hafta tatildeydim ve gayet dinlenmiş ama tatile doyamamış olarak geri döndüm. Zaten doymak ne mümkün bir ay bile sürse ne çabuk bitti derim :)

Bu yıl yine arkadaş grubumuz ile beraber Datça Palamutbükü' nde geçirdik tatilimizi. İlk keşfettiğimiz yıl yalnızca günübirlik uğramıştık. Sonraki sene 3 gün, onu takip eden sene 4 gün, bu sene ise 7 gün konaklama ile tatilimizin tamamını orada geçirdik. Henüz büyük otellerin yapılmadığı ufak pansiyon, otel ve apartların bulunduğu ufakcık bir köy. Bizim tatil dönemimiz Ramazan'a denk geldiği için sessiz sakin kalabalığın olmadığı süper bir zamandı. Denizin temizliğinden zaten bahsetmeme gerek yok, Giriş kısmı taşlık sonrası alabildiğine kum sanki dev boyutlarda bir havuza giriyormuş gibi hissediyor insan kendini !


Burası otelin ön kısmı 

Bizim son üç yıldır kaldığımız yer Ceylan Motel. Bazı odalarında tuvalet banyo  küçük bazı odalarında ise geniş, bazı odalarında ekstra yatak var vs. Biz artık bildiğimiz için ona göre oda tercihi yaptık. Lüks aramayanlar için yeterde artar. Bütün gün plajda , akşamları da sahildeki masa sandalyelerde vakit geçirip yatmaktan yatmaya odaya  gittiğimiz için bize  gayet yeterli ve temiz geliyor. Akşam ve Öğle Yemekler ise çok başarılı. Menüden bağımsız neyi nasıl istersek o şekilde hazırlayıp getiriyorlar. Akşamları tercihlerimiz balık, köfte, biftek'ten yana olurken öğlenleri eğer günün menüsü uyuyorsa günün menüsünden , beğenmediysek hamburger, patates kızartması ile geçiştirdik.  Ayrıca sahil boyunca dolaşan seyyar midye dolmacı ve mısırcı var ee daha ne olsun :)


Plaj otele işte bu kadar yakın arada yalnızca bir yol var. Sonra bizim genede gündüzleride vakit geçirmeyi tercih ettiğimiz masalar sandalyeler.Ve işte oradan şezlonglar ve sonra da hop deniz.


Fotoğraflar gerçek güzelliğinin yanında oldukça sönük kalıyor. Yolunuz oralara düşerse uğramadan geçmeyin derim pişman olmazsınız.

Bu arada tatil boyunca kitap okumayı da ihmal etmedim. Önce bir çırpıda  Jackson Galaxy'nin Kedi Babası kitabını daha sonra ise daha duygusal ve romantik Böğürtlen Kışı ve Kış Bahçesi kitaplarını okudum. Hepsinde biraz ağladım, sulu gözmüyüm neyim :..(

İşte böyle, geriye bol kahkahalı anılar ve komik tatil hikayeleri bırakarak bir hafta daha böyle akıııp gitti,

Tatile yeni çıkacaklara iyi tatiller,  geçen zamanın kıymetini bilin ve her dakikanın tadını çıkarın ! Bir sonraki yazıda görüşmek üzere ..

Sevgiler,
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar

Sayfalar