DENEDİĞİM ÜRÜNLER

16 Temmuz 2017 Pazar

Beti Öneriyor : Biokat's Kedi Kumu

Merhaba Arkadaşlar,

Aslında bu öneri yazısını uzun süredir yazıcaktım ama malum üşengeç bir insanım. Gerçi belki siz de çoktaan keşfetmiş olabilirsiniz ama ben yine de buraya bir not düşeyim dedim.

Önceden takip ediyorsanız biliyorsunuz biz uzunca bir süre EveryCat kullanmıştık. Ancak doların artması ile birlikte fiyatları tavan yapınca mecbur uygun maliyetli kumlara yöneldim.

Ama ne pisi pisi, ne Mır Mır ne Sanicat memnun edemedi malesef. Bir ara Sanicat'ten memnundum aslında ama sonra kumun yapısı mı değişti ne oldu bilmiyorum çok çabuk kokuşma yapmaya başladı. Sıfır kumu koyduktan sonra kokması için en fazla 3 gün geçmesi yeterli oluyordu. Hal böyle olunca yine araştırmalara başladık.

Alışveriş sitelerini gezerken Biokat's ismi dikkatimi çekti. Bakınca Gimcat'in bir alt markası olduğunu fark ettim. Gimcat'in yaş mamaları zaten en beğendiğim yaş mamalardan bir tanesiydi. Kumu neden denemeyelim dedik. Hem de uygun fiyatlıydı. 5lt si 20 veya 24 tl'ydi. Elbette en ucuz kum markası değil ama Sanicat'e verdiğimiz para ile aynı.İyi ki denemişiz. Everycat'ten eksiği yok fazlası olan bir kum. Kesinlikle kokuları müthiş hapsediyor ve fiyatı da ortalama. Hele bir de biraz internette araştırma yapıp kargo bedavalara, indirim dönemlerine denk getirirseniz toplu alıp oldukça uygun fiyata getirebilirsiniz.

Dağılıyor mu peki diye soranlarınız olacaktır. Evet malesef bir miktar dağılıyor ve kedinin patileri ile taşınabiliyor. Ama dağılmaz diyen çok kum kullandım onlardan daha fazla dağılmadığı kesin.

Bir denemenizi öneririm. Bu arada aynı markanın bir de organik kedi kumu ürününü gördüm.


Az önce yine bir indirim yakalayıp 10 lt'sini 35 tl 'ye aldım. Şimdiye kadar hep bentonit kullanmıştık ancak organik kum aynı şekilde memnun ederse neden daha sağlıklı olanı tercih etmeyelim. Deneyip yorumlarımı paylaşacağım.


Sevgiler,

M

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar

Sayfalar