DENEDİĞİM ÜRÜNLER

4 Ekim 2016 Salı

Kedi İnterferonu Nerede Bulabilirim?


Merhaba Arkadaşlar,

Bana yorumlarda en çok sorulan sorulardan birisi fip ve fiv tedavisinde kullanılması önerilen ( sulandırılmış hali şurup gibi bağışıklığı düşük kedilerde de kullanılabiliyor) tam adı "Virbagen Omega" olan Virbac marka ilacın nereden temin edilebileceği.

Bu ilaç özellikle FIV için kullanılıyor ama bir umut FIP hastaları için de kullanılması öneriliyor ve oldukça pahalı bir ilaç.

İnsan için üretilen interferonlar daha ucuz ancak kedilerin tedavisinde kullanılması önerilmiyor. İlaç pahalı olmasının yanı sıra Türkiye'de öyle kolay bulunmuyor. Biz Almanya'daki bir tanıdığımız aracılığı ile zar zor bulmuştuk.

Bu yazımı da Türkiye'de interferonlar hangi veterinlerde bulunuyor bu bilgiye herkesin ulaşabilmesi için yazıyorum. Biz kendi tedavimizde virbageni Bakırköy Veterine Kliniği Ece Paylan'dan temin etmiştik. Yazılan yorumlardan gördüğüm kadarı ile biz kullandığımız dönemde virbagen getirmekte sıkıntı yaşıyorken şu anda kolaylıkla getirtebiliyorlar.( Bu ilaçların soğuk zincir ile taşınması gerekiyor)

Bu satırları okumakta olan ve daha önce virbagen kullanmış olan okurlardan ricam virbageni nerede bulduklarını yorum kutucuğuna bırakmaları. Böylece Türkiye'nin her yerinde bu ilaca insanlar nasıl ulaşabilir buraya yolları düşerse görebilsinler. Hasta kediler için erken tedavi ve ilaca düzenli ulaşım çok önemli.

1. Bakırköy Veteriner Kliniği- Ece Paylan - İSTANBUL
2. Yeşilköy Beyaz Pati Veteriner Kliniği - İSTANBUL
3.
4.


Sevgiler,

9 yorum:

 1. Yeşilköy Beyaz Pati Veteriner Kliniğinde de bu ilaçtan olduğunu öğrendim. Başlığı açtığınız ve bilgi verdiğiniz için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İletişim bilgisi mevcut mu sizde?didim de yaşıyorum ve ciddi fip salgını söz konusu onlarca kedi telef oldu birkaç gün içinde..

   Sil
 2. Fiyatı ne kadar bu ilacın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şimdi internetten baktım 2 şişesi 150 EUr gibi gözüküyor, :(

   Sil
 3. Merhaba,
  Bloğunuza işyerimde baktığım bir kedinin FIP'e yakalanması sebebiyle araştırma yaparken denk geldim ve sayenizde Virbagen Omegayı Bakırköy veteriner kliniğinde buldum. Bu yazıyı paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Kedimizin iyileştiğini bilmek sizi de mutlu edecektir diye düşünerek yazma ihtiyacı duydum☺️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Mary, gerçekten yorumunuz beni öyle mutlu etti ki çok teşekkür ederim paylaştığınız için. Umarım kedinizin sağlıklı uzun ömürleri olur, o kötü illet uzak olsun..

   Sil

Popüler Yayınlar

Sayfalar